• Mistrzostwa tabliczki mnożenia i dzielenia w klasie 3

          • Celem konkursu było:

            ⦁ rozwijanie zainteresowań matematycznych,

            ⦁ inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia i dzielenia,

            ⦁ kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

            Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu odpowiednich zadań w teście. Oceniana była poprawność oraz czas, w którym test został rozwiązany. Oto wyniki:

            ⦁ Tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia i Dzielenia” przypadł Amelce Korbeckiej

            „I Wicemistrz Tabliczki Mnożenia i Dzielenia” to Dominik Litwin,

            zaś tytuł „II Wicemistrza Tabliczki Mnożenia i Dzielenia” otrzymał Szymon Zgłobicki.

            Gratulujemy laureatom oraz wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i dzielnie walczyli w matematycznym pojedynku.

          • Marzec i kwiecień z Laboratoriami Przyszłości

          • Podczas zajęć pozalekcyjnych z geografii uczniowie klasy 6 zapoznali się z mapą Europy oraz flagami poszczególnych krajów tego kontynentu. W przygotowaniu materiałów do lekcji wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach Laboratoriów Przyszłości.

            Klasa 4 poznawała tajniki projektów w Tinkercad. Powstawały ciekawe prace.

            Na świetlicy szkolnej drukowaliśmy pomoce na lekcje matematyki, które z pewnością wykorzystamy, aby lepiej zrozumieć zagadnienia geometryczne.

            Klasa 7 na lekcjach fizyki mogła, dzięki doświadczeniom, lepiej zrozumieć, na czym polega bezwładność i od czego zależy. Swobodny spadek był bardziej zrozumiały, choć w codziennym życiu tak nie jest. Trzecia zasada dynamiki Newtona i zjawisko odrzutu też mogło nam zapaść głębiej w pamięci dzięki doświadczeniom i pomocom wydrukowanym na drukarce 3D. Energia kinetyczna i grawitacyjna oraz zasada zachowania energii została bardziej przyswojona dzięki pomocom z Laboratoriów Przyszłości. Uczennice wiedzą, że energia kinetyczna związana jest z prędkością, a grawitacyjna z wysokością.

            Na zajęciach techniki piątoklasiści stanęli przed wyzwaniem – Recyklingowy Struś. Zadaniem uczniów było zastosowanie różnych materiałów poznanych na lekcjach, jak: papier, drewno, włókna, metale, tworzywa sztuczne. Po intensywnych zmaganiach wyłoniły się kreatywne i kolorowe dzieła. Tak powstałe „marionetki” posłużyły ich właścicielom do przeprowadzenia krótkich dialogów w języku angielskim, wywołując spory entuzjazm. W naszej pracy bardzo pomogły nam narzędzia zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

            W ramach tego programu uczniowie klasy szóstej uczestniczyli również w realizacji projektu edukacyjnego „Lampka”. Po przedstawieniu zagadnień związanych z podstawami elektroniki szóstoklasiści sukcesywnie przygotowywali poszczególne elementy lampki, korzystając z gotowych zestawów i narzędzi udostępnionych w ramach projektu. Efekt finalny umożliwił uczestnikom na wykorzystanie nabytej wiedzy i umiejętności w praktyce.

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • 26 kwietnia br. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający nadchodzącą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Część artystyczną przygotowały uczennice klasy VII oraz VIII pod kierownictwem pani Jadwigi Samagalskiej i pana Tomasza Kotarby.

            Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie została przedstawiona historia tego doniosłego w dziejach historii Polski wydarzenia, przeplatana poezją i pieśniami patriotycznymi.

            Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała wszystkim zebranym i życzyła udanego świętowania w nadchodzących dniach.

             

             

          • "Na ludową nutę"

          • 24 kwietnia br. odbył się Przegląd Artystyczny "Na ludową nutę" zorganizowany przez Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Ojca świętego Jana Pawła II w Chmielniku.Nie zabrakło na nim reprezentacji z naszej szkoły. Wybrane dzieci z klas 0-III zaprezentowały się wspaniale i zebrały gromkie brawa.Cały przegląd był fantastycznym wydarzeniem kulturowym i doskonałą okazją do integracji mięszyszkolnej.Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i cudowną atmosferę, która mu towarzyszyła.

          • Dzień Ziemi

          • W dniach 19 - 23 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Jest to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w ponad 190 krajach na świecie. Stanowi ono wyraz troski o naszą planetę i jej przyszłość, szczególnie w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska i promocji zrównoważonego rozwoju.

            W ramach obchodów tego szczególnego dnia każda z klas obejrzała prezentację przygotowaną na tę okazję przez panią Małgorzatę Wójcik-Walków. Dowiedzieliśmy się z niej o sposobach, za pomocą których możemy wspomóc naszą planetę, aby również następne pokolenia miały możliwość korzystać z jej dobrodziejstw. 

          • Audycja muzyczna YAMAHA

          • 22 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole kolejna audycja muzyczna YAMAHA. Tym razem prowadzący przyjechali do nas z lekcją poświęconą instrumentom dętym blaszanym.

            Tradycyjnie podczas zajęć zapoznaliśmy się z nazwami, budową oraz brzmieniem przywiezionych instrumentów. Odpowiadaliśmy na pytania prowadzących, a niektórzy z nas mieli okazję spróbować samodzielnie wydobyć dźwięk z trąbki, puzonu czy tuby.

          • Wizyta w MDK w Łańcucie

          • 17 kwietnia chętni uczniowie z klas I-IV wybrali się do MDK w Łańcucie na musical profilaktyczno-dydaktczny pt. "Alicja w Krainie Czarów", natomiast uczniowie z klas V-VIII obejrzeli spektakl pod tytułem "Zemsta".

            "Alicja w Krainie Czarów" w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte to spektakl w formie musicalu, oparty na powieści Lewisa Carrolla. Ta niezwykła historia rozwija wyobraźnię, budzi emocje oraz zachęca do odwagi i wytrwałości w dążeniu do celu.

            "Zemsta" w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte, na podstawie utworu Aleksandra Fredry, to interesująca interpretacja lektury szkolnej. Zabawne dialogi, gra aktorska i komizm sytuacyjny zachwyciły całą publiczność.

            Fantastyczne kostiumy, kolorowa scenografia i przepiękne piosenki bardzo podobały się uczniom.

          • Konkurs ENGLISH MASTER 2024

          • 12 kwietnia br. reprezentacja naszej szkoły  w składzie: Karol Korbecki (klasa 8), Amelia Kozieł, Lena Litwin (klasa 7) oraz Łukasz Bartosz (klasa 6), udali się do Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Chmielniku. Tam, na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Chmielniku, wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego English Master 2024.

            Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający poziom znajomości języka angielskiego oraz kultury krajów obszaru anglojęzycznego. Zadanie było trudne i wymagające, ale nasi  reprezentanci poradzili sobie całkiem przyzwoicie.

            4. miejsce ex aequo i wyróżnienie otrzymali: Łukasz Bartosz oraz Lena Litwin.

            5. miejsce i również wyróżnienie zdobyła Amelia Kozieł.

            Wszystkim gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w konkursie i wspaniałą atmosferę podczas całego wydarzenia.

          • Niebieskie Igrzyska 2024

          • 9 kwietnia br. w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się Niebieskie Igrzyska. Niebieskie Igrzyska są ogólnopolskim wydarzeniem będącym częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. Wiodącym kolorem tego przedsięwzięcia jest kolor niebieski jako umowny znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. W tym celu uczniowie oraz nauczyciele ubrali niebieskie stroje, a w szkole pojawiły się błękitne akcenty. Wydarzenie miało charakter edukacyjny i sportowo-rekreacyjny, a jego celem było pokazanie, że każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służyły integracji, rozwijaniu oraz umacnianiu więzi. Liczyła się też wspólna zabawa. Gratulujemy uczestnikom wytrwałości oraz osiągniętych małych oraz dużych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych Niebieskich Igrzyskach w przyszłym roku szkolnym.

          • Przedszkolaki z wizytą u koni

          • „Koń jest darem Boga dla ludzkości” – arabskie przysłowie.

            Konie to piękne i silne zwierzęta, które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, a dzisiaj dzięki uprzejmości Pani Moniki Szczepańskiej przedszkolaki miały bliskie spotkanie z tymi fantastycznymi zwierzętami. Dowiedziały się, jak dbać o konie i co jest ich przysmakiem. To była fantastyczna lekcja.

          • Z wizytą w bibliotece

          • "Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki." – Cyceron

            Jak zwykle niezawodna pani Irenka przeniosła nasze przedszkolaki magicznym portalem do krainy fantazji.

          • Wycieczka do Sanoka

          • 3 kwietnia br. nasi uczniowie wybrali się na szkolna wycieczkę do Sanoka.

            Wyruszyliśmy po godzinie 8.00. Pierwszym miejscem, do którego się udaliśmy, była Arena Sanok. Tam obejrzeliśmy rewię na lodzie. Był to spektakl pod tytułem „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Fantastyczne przedstawienie teatralne, mnóstwo efektów specjalnych, wspaniałe stroje i niesamowita jazda na łyżwach przeniosła wszystkich w zaczarowany świat baśni! 

            Następnie wyruszyliśmy do Muzeum Budownictwa Ludowego. W skansenie mogliśmy zobaczyć, jak dawniej wyglądało życie ludzi w Karpatach. Tereny te zamieszkiwali Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie czy Dolinianie. Spacerując po  ścieżkach największego tego typu obiektu w Polsce podziwialiśmy galicyjski rynek, przepiękny dwór ze Święcan, jak również zabytkowe świątynie.

            Wycieczka bardzo nam się podobała. Pełni pozytywnych wrażeń i emocji wróciliśmy do Zabratówki bogatsi o nową wiedzę oraz doświadczenia.

          • Apel Wielkanocny

          • 27 marca br. odbył się u nas w szkole Apel Wielkanocny, który przygotowali uczniowie klasy 6 wraz z paniami Katarzyną Mitoraj oraz Iwoną Jabłońską-Meksułą.

            W trakcie części artystycznej przypomnieliśmy sobie o zwyczajach oraz tradycjach związanych z tym najważniejszym dla chrześcijan świętem. Opowiedzieliśmy o zawartości święconego w Wielką Sobotę koszyczka, obchodach Wielkiej Niedzieli i obrzędach Wielkanocnego Poniedziałku, zwanego także lanym poniedziałkiem, śmigusem-dyngusem czy świętem lejka. Były również wielkanocne piosenki i oczywiście życzenia w formie zabawnych wierszyków.

            Dzisiejszy apel wprowadził nas w atmosferę nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy, które spędzimy w gronie najbliższych.

            Na zakończenie wręczono nagrody laureatom konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie: szkolny i gminny konkurs wielkanocny oraz gminny konkurs matematyczno-plastyczny. Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

          • Być jak Ignacy

          • @bycjakignacy

            To już ostatnie zmagania Bystrzaków- Trzeciaków z programem "Być jak Ignacy". Jako pracę konkursową wykonaliśmy "Miasto Przyszłości" zasilane w pełni przez elektrownie wodną, atomową, wiatrową oraz energię słoneczną. Pojazdy zaś proponujemy w przyszłości napędzać powietrzem.

            #bycjakignacy

            Poniżej link do filmiku z naszymi trzeciakami w roli głównej

          • VIII Podkarpackie Targi Edukacyjne

          • 26 marca br. uczniowie z kalsy VII i VIII udali się do Rzeszowa na kolejną już edycję Podkarpackich Targów Edukacyjnych pod hasłem "Orientation Day", organizowanych na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego.

            Celem tego wydarzenia było zaprezentowanie uczniom oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z kierunkami, możliwościami edukacyjnymi oraz osiągnięciami kilkudziesięciu szkół średnich. Mogli też porozmawiać z ich przedstawicielami oraz obejrzeć ekspozycje „reklamujące” poszczególne placówki. Wyjazd uznajemy za bardzo udany i owocny. Życzymy naszym przyszłym absolwentom trafnego wyboru szkoły średniej.

          • Trzeciaki z wizytą w Bibliotece Publicznej w Zabratówce

          • 📢 25 marca uczniowie klasy trzeciej udali się do pobliskiej biblioteki na bardzo ciekawe zajęcia.

            Lekcje miały na celu: doskonalenie umiejętności wypowiadania się👄, rozwijanie dziecięcej wyobraźni🧐💭 i kształtowanie zdolności twórczego myślenia.💬

            Pani Irena przygotowała dla naszych wychowanków nie lada wyzwania. Uczniowie musieli użyć wyobraźni🧠🤔, narysować ilustracje✏️ oraz ułożyć własne historyjki, w oparciu o wcześniej stworzone rysunki. To jednak nie wszystko. Kolejnym etapem prac było zapamiętanie opowiadania kolegi/ koleżanki i odtworzenie go z pamięci.

            Nie zabrakło również wesołych zabaw ruchowych w kole.🤸‍♂️👨‍👩‍👧‍👧🕺

            Na koniec trzecioklasiści chętnie wypożyczali książki📚

          • Zajęcia garncarskie

          • Nie święci garnki lepią. Okazuje się, że przedszkolaki radzą sobie równie dobrze z gliną. Fantastyczne zajęcia poprowadził prawdziwy garncarz, pan Jan Wróbel. Dziękujemy, dzieciaki były zachwycone i bardzo zaangażowanie.  Powstały prawdziwe, małe arcydzieła.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.