• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • 23 czerwca br. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

            Rozpoczęliśmy tradycyjnie mszą świętą w naszym kościele, podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za ten owocny czas. 

            Następnie udaliśmy się na plac szkolny, gdzie odbył się apel podsumowujący kończący się właśnie rok szkolny. Na początek głos zabrała pani dyrektor i rozpoczęło się wręczanie świadectw oraz nagród książkowych uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu.

            Tego dnia pożegnaliśmy też panią Zdzisławę Wąsacz, która po wielu latach pracy dydaktyczno-wychowawczej w zabratowskiej podstawówce odchodzi na zasłużoną emeryturę. Pani dyrektor, w imieniu całej szkolnej społeczności, podziękowała pani Zdzisi za cały ten czas poświęcony kształtowaniu wychowanków naszej szkoły.

            Ostatnią część stanowiło spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach, gdzie zostały wręczone pozostałe świadectwa.

            Za nami intensywny rok wytężonej pracy, przed nami zaś dwa miesiące zasłużonych wakacji. Niech będą one czasem radosnej, ale przede wszystkim bezpiecznej zabawy, abyśmy we wrześniu pełni energii i zapasu nowych sił wrócili do szkolnych ławek.

            Ogłaszamy, że rok szkolny 2022/2023 przeszedł właśnie do historii :-)

            Fotorelacja z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

          • Pożegnanie absolwentów Rocznik 2023

          • 22 czerwca br. w Domu Ludowym w Zabratówce odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów naszej szkoły.

            Uczniowie klasy ósmej przygotowali i zaprezentowali spektakl pod tytułem "Dzień z życia ósmoklasisty", którym pożeganli się z nauczycielami, wychowawcami i młodszymi kolegami w zabawny sposób. Wszyscy mieliśmy podczas przedstawienia ubaw po pachy, ale nie zabrakło chwil refleksji oraz wzruszenia. Absolwenci podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły kwiatami i pamiątkowymi magnesami.

            Ósmoklasistów pożeganli w szczególny sposób uczniowie klasy siódmej, którzy również przygotowali część artystyczną oraz wręczyli absolwentom pamiątkowe upominki - medale i poduszki ze zdjęciem całej klasy. 

            Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która pogratulowała absolwentom i podziękowała ich rodzicom, wręczając im listy gtatulacyjne.

            Wieczorem uczniowie klas 7 i 8 bawili się wspólnie na pożegnalnym komersie.

            Fotorelacja z pożegnania absolwentów Rocznika 2023

            Nasi tegoroczni absolwenci:

            1. Nikola Bałda

            2. Gabriela Bomba

            3. Urszula Brydak

            4. Melania Góreczny

            5. Zuzanna Jaworska

            6. Karol Krzywonos

            7. Maja Lasota

            8. Filip Lekki

            9. Wiktoria Lichtarska

            10. Kacper Litwin

            11. Anna Olszowy

            12. Mikołaj Rodzeń

            13. Daniil Torba

            14. Julia Woźniak

            Niech Szkoła, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy pozostaną w Waszej życzliwej pamięci. Wracajcie do nas nie tylko we wspomnieniach, ale również odwiedzając nasz budynek!

            “Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze.”

            Serdecznie Wam kochani gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej edukacji. Nigdy nie zbaczajcie z drogi, którą obraliście – drogi wiedzy. Wędrujcie wszędzie tam, gdzie czekać na was będą nowe doświadczenia. Kreślcie ścieżki na mapie w taki sposób, żeby dotrzeć do upragnionego celu.

            POWODZENIA!!!

          • Projekty w klasie 2

          • Czas na podsumowanie w klasie II.

            W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji ogólnopolskiego programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury", który miał na celu promowanie zdrowego stylu życia.

            Na zajęciach kształtujących kreatywność realizowaliśmy równie ciekawy projekt Uniwersytetu Dzieci, "Matematyka - kto w pracy liczy mierzyi waży?". Był to cykl matematycznych scenariuszy lekcji z motywem orientacji zawodowej. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i indeksy. Warto też wspomnieć, że dzięki uczestnictwu w tym programie i projekcie uczniowie wzbogacili się o nową wiedzę, pobudzali swoją wyobraźnię przestrzenną wykonując ciekawe prace plastyczno - techniczne.

            Wzięliśmy także udział w ogólnopolskim konkursie na plakat "Kolejowe ABC - Akcja Bezpieczeństwo" organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego.., a także w wielu innych szkolnych akcjach, konkursach, uroczystościach itp. To był pracowity i owocny rok.

          • Czerwiec z Laboratoriami Przyszłości

          • Klasa 6 na lekcji informatyki uczyła się obsługiwać drukarkę 3D. Uczennice wiedzą, jak należy włączyć drukarkę, jak bezpiecznie się z nią obchodzić i wydrukować swoje projekty.

            Klasa 3 na edukacji informatycznej zapoznała się z programem Tinkercad. Mogliśmy sprawdzić, jak powstaje projekt, który później trafia do drukarki 3D.

            Prezenty na Dzień Rodziny wykonane przy użyciu drukarki 3D 

          • Wycieczka do Parku Rozrywki "Energylandia"

          • 20 czerwca br. chętni uczniowie z naszej szkoły wybrali się do Zatoru, aby spędzić szalony i fantastyczny dzień w Parku Rozrywki "Energylandia".

            Wyruszyliśmy już o 6.00 rano, by po przybyciu na miejsce zakupić bilety wstępu i korzystać z dostępnych atrakcji do upadłego. Żadne karuzele, domy strachu czy kolejki górskie nie były nam straszne. 

            W trakcie zabawy znaleźliśmy też czas na posiłek, żeby uzupełnić zapasy energii niezbędne do dalszych szaleństw.

            Późnym wieczorem, totalnie wykończeni, udaliśmy się w drogę powrotną do Zabratówki. To był dzień pełen wrażeń i idealne preludium do czekających nas wakacyjnych przygód.

          • Relacja ze szkolnego pikniku wakacyjnego

          • 19 czerwca br. uczniowie całej szkoły wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski wraz z jego opiekunkami, panią Magdaleną Gibałą i Beatą Zaborowską.

            Po długiej przerwie wszyscy Uczniowie i Nauczyciele zgromadzili się na boisku szkolnym, by rozpocząć wspólne " piknikowanie" Towarzyszyły nam: piękna pogoda i dźwięki największych przebojów muzyki rozrywkowej i biesiadnej.

            Siedząc na kocykach i zajadając różne pyszności przyniesione z domu opowiadaliśmy sobie o naszych letnich planach, śpiewaliśmy wakacyjne piosenki i graliśmy w różne gry. Mieliśmy także okazję nauczyć się popularnego tańca zwanego belgijką.

            To był fantastycznie spędzony czas, dzięki któremu jeszcze bardziej się zintegrowaliśmy i poczuliśmy klimat nadchodzących wakacji.

             Dziękujemy Wam za zaangażowanie się nie tylko w dzisiejszą, ale we wszystkie akcje zorganizowane przez Samorząd Uczniowski w tym roku szkolnym Życzymy Wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom słonecznych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji.

          • WYCIECZKA PO DOLINIE STRUGU

          • ​​​​Cudze chwalicie

            Swego nie znacie,

            Sami nie wiecie,

            Co posiadacie.

            A boć nie śliczne

            Te wioski liczne?

            Ten kraj kochany?...

            S. Jachowicz

            16 czerwca trzecioklasiści wraz z opiekunami i przewodnikiem wybrali się na wycieczkę po Dolinie Strugu.

            Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie piekarni, linii produkcji wody mineralnej Chmielnik Zdrój oraz sklepu z produktami ekologicznymi. Dzieci mogły skosztować pysznych drożdżówek i napić się wody prosto z linii produkcyjnej. Dowiedziały się, jak wygląda praca piekarza i funkcjonowanie zakładu. Od przewodnika dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat tego znanego na całym Podkarpaciu przedsiębiorstwa.

            Następnie wybraliśmy się do Borówek, gdzie zobaczyliśmy hodowlę bydła rasy Galloway oraz szklarnie. Mogliśmy skosztować pysznych truskawek. Wizyta w tym miejscu sprawiła dzieciom wiele radości.

            Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Boreckiej w Borku Starym. Po tym wyjątkowym miejscu oprowadził nas przeor klasztoru. Poznaliśmy historię cudownego obrazu oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o zakonie dominikanów.

            Z Borku wyruszyliśmy do Futomy, aby odwiedzić lokalnych artystów - rzeźbiarza i kowala. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Wsi Podkarpackiej Potoki w Błażowej Wilczak. Właśnie to miejsce podobało nam się najbardziej. Zobaczyliśmy tam pieczołowicie odtworzone i w pełni wyposażone warsztaty rzemieślnicze: szewca, kołodzieja, bednarza, stolarnię oraz izbę tkacza z warsztatem tkackim. Sztukę ludową reprezentują rzeźby, makatki, dewocjonalia wykonane przez miejscowych artystów. Mieliśmy możliwość zasiąść w klasie szkolnej z lat trzydziestych XX w. i pobawić się zabawkami z tego okresu. Ach, co to były za emocje!

            Następnie odwiedziliśmy Inkubator Przetwórstwa Lokalnego w Błażowej, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wygląda tłoczenie soków oraz dokonać degustacji. Pełni wrażeń i nieco zmęczeni wróciliśmy do Błażowej, aby tam zjeść pyszny obiad w Domu Zdrowia. Mieliśmy tam również czas na zabawę na placu zabaw. Żądni kolejnych wrażeń wyruszyliśmy w dalszą podróż i odwiedziliśmy pole lawendy oraz Muzeum Pisanki w Błażowej.

            Wycieczka była podsumowaniem naszego projektu "Piękne Podkarpacie". Po raz kolejny mogliśmy zachwycić się pięknem naszej małej ojczyzny, a dokładnie regionem Doliny Strugu. Był to również czas integracji i podsumowanie trzyletniego okresu edukacji wczesnoszkolnej, który będziemy wspominać bardzo mile.

          • Relacja z Dnia Rodziny

          • 14 czerwca br. dzieci z oddziałów 0-III zaprezentowały przygotowaną wcześniej część artystyczną, a okazja ku temu była naprawdę zacna. Tego dnia odbył się bowiem Dzień Rodziny, na który zostali zaproszeni wszyscy rodzice naszych uczniów.

            Wszystkie dzieci bardzo się starały, aby jak najpiękniej wystąpić przed swoimi rodzicami. Były piosenki, wierszyki, zabawne scenki oraz tańce. Na twarzach rodziców zagościł uśmiech, ale widać było także ogromne wzruszenie oraz dumę.

            W ramach tego święta odbył się też poczęstunek dla wszystkich gości, o który zadbali nasi niezastąpieni rodzice. Szczególne podziękowania składamy tym razem na ręce rodziców uczniów z klasy I oraz II.

          • Spotkanie z podróżnikiem

          • 12 czerwca br. naszą szkołę odwiedził podróżnik, który opowiedział nam o swojej wyprawie do Indii. Kraj ten jawi się nam jako dość egzotyczny i rzeczywiście różnice kulturowe między Indiami a Polską są ogromne.

            Podróżnik pokazywał nam zdjęcia oraz różne rekwizyty i pamiątki związane z tym krajem. Mówił o zwyczajach i tradycjach mieszkańców Indii, o pięknych miejscach i zabytkach wartych odwiedzenia.

            Dzięki temu spotkaniu poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat Indii i dowiedzieliśmy się o wielu ciekawostkach związanych z tym krajem. To było naprawdę inspirujące wydarzenie.

          • Podsumowanie akcji "Góra Grosza"

          • Zakończyliśmy tegoroczną edycję akcji "Góra Grosza". Uczniowie klasy piątej, pod czujnym okiem wychowawczyni, zliczyli wszystkie przyniesione do szkoły monety. Zebrana kwota - 112,40 zł - została przesłana do Towarzystwa Nasz Dom. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w tegoroczną zbiórkę i liczymy na udział również w przyszłorocznej edycji tej wspaniałej akcji.

          • Ósmoklasiści z wizytą w bibliotece

          • 1 czerwca br. uczniowie klasy ósmej na lekcji języka polskiego wybrali się do Biblioteki Publicznej w Zabratówce. Wzięli tam udział w zajęciach przygotowanych przez panią Irenę.

            Pracując w parach, mieli za zadanie wymyślić jak najwięcej wyrazów zaczynających się na wylosowane sylaby. Zadanie sprawiło im dużo radości. Był to czas integracji i wspólnej zabawy połączonej z wysiłkiem intelektualnym. Mieliśmy również czas na rozmowę o książkach, wrażeniach z egzaminów oraz przyszłości. Na pewno tę ostatnią lekcję w Dniu Dziecka będziemy wspominać bardzo mile. Serdecznie dziękujemy pani Irenie za ciekawe zajęcia i ciepłe przyjęcie.

          • Poznajemy kontynenty

          • 31 maja br. uczniowie klasy trzeciej poznali kontynenty oraz słynnych odkrywców. W tym celu wykorzystaliśmy globusy i mapy. Podróże palcem po mapie sprawiły uczniom wiele radości, a wakacje tuż-tuż...

          • Wizyta w teatrze

          • W dniu 30 maja chętni uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się do MDK w Łańcucie na spektakl pt. "Smocze opowieści" w wykonaniu Teatru Króla. Scenariusz do spektaklu przygotowany został w oparciu o książkę Barbary Tylickiej “O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie”.

            Historia smoka Heńka zawiera elementy fantastyczne i edukacyjne. Jest pełna magii, śmieszy i uczy. W trakcie spektaklu dzieci miały szansę poznać klasyczne polskie legendy i jednocześnie dobrze się bawić.

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.