• Styczeń i luty z Laboratoriami Przyszłości

• Na lekcjach fizyki mogliśmy łatwiej zrozumieć prawo Archimedesa i pływanie ciał oraz zasadę bezwładności. Poznaliśmy też ruch drgający i co go charakteryzuje.

Na świetlicy szkolnej powstały już pisanki. Wydrukowaliśmy też grę, którą wykorzystamy podczas zabaw na świetlicy szkolnej.

• Audycja muzyczna Yamaha - instrumenty dęte

• 28 lutego br. odbyła się w naszej szkole kolejna z cyklu audycja muzyczna Yamaha. Tym razem głównym bohaterem były instrumenty dęte, a konkretnie flety.

Tradycyjnie już prowadzący w ciekawy sposób opowiedzieli nam o historii i budowie instrumentów oraz zaprezentowali ich brzmienie. Ochotnicy mogli także spróbować swoich sił w grze na poszczególnych instrumentach, co okazało się dosyć trudne.

Na koniec w krótkim quizie odpowiadaliśmy na pytania zadawane przez naszych gości.

Dziękujemy za to muzyczne spotkanie z różnymi rodzajami fletów.

• Przedszkolaki w kosmosie

• Rakietą w kosmos. Nasi najmłodsi uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją twórczą podczas budowania rakiet w ramach realizacji tematu o kosmosie. Praca z kartonami dostarczyła dzieciakom dużo frajdy, nikt się nie nudził, zabawy było co niemiara.

• Konkurs wielkanocny

• Szkolny konkurs plastyczno - techniczny

„Cuda wianki Wielkanocne”

Ozdoby wielkanocne

Organizatorzy: Mariola Snopek-Tereszkiewicz, Izabela Cynk

Cele konkursu:

• Twórcze i aktywne przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych.

• Popularyzowanie tradycji, zwyczajów związanych z Wielkanocą.

• Propagowanie różnorodnych technik plastycznych, technicznych.

• Rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej, kreatywności i twórczej inicjatywy.

Kategorie wiekowe:

Kategoria I: oddział przedszkolny

Kategoria II: klasy I-III

Kategoria III: klasy IV-VIII

Prace plastyczno - techniczne przestrzenne wykonane dowolną techniką.

Termin składania prac:

Prace na konkurs należy dostarczyć do dnia 15 marca 2024 roku

Praca powinna zawierać metryczkę informacyjną:

• Imię i nazwisko ucznia oraz klasa

• Spotkanie z policjantem

• 20 lutego br. odwiedził nas pan policjant z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Najpierw spotkał się z dzieciakami z klas I-III, następnie z uczniami klas IV-VIII.

Tematy poruszane podczas spotkania były bardzo ciekawe i ważne. Pan policjant opowiadał o zasadach bezpieczeństwa, które powinniśmy zachowywać nie tylko w czasie wykonywania codziennych czynności, ale również podczas korzystania z Internetu. Mówił o rozmaitych zagrożeniach, między innymi o cyberprzemocy. Uczulił nas także na fakt, że każdy jest odpowiedzialny za swoje czyny i słowa.

To była bardzo wartościowa i pouczająca lekcja.

• Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

• „Dla cierpiących najmniejsza radość jest szczęściem”

Sokrates

Z okazji Światowego Dnia Chorego uczennice z naszej szkoły, zaangażowane w działalność Szkolnego Koła Caritas, odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Ojca Pio w Chmielniku.

W tym roku Światowy Dzień Chorego przebiegał pod hasłem "Nie jest dobrze, by człowiek był sam".

Odczytano teksty dotyczące roli cierpienia w życiu człowieka oraz odnoszące się do Światowego Dnia Chorego. Złożono życzenia chorym i pracownikom, rozdano podopiecznym drobne upominki oraz pomodlono się za nich. Cieszymy się, że swoimi odwiedzinami mogliśmy wnieść choć trochę radości w życie osób tutaj przebywających.

• Walentynki są raz w roku,

pełne szczęścia i uroku,

a ty stale bądź radosny

i promienny jak dzień wiosny!

14 i 15 lutego br. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Do specjalnie na tę okazję przygotowanego pudełka chętne osoby wrzuciły przygotowane przez siebie kartki. Następnie trafiły one do adresatów. Mamy nadzieję, że każdy z Was poczuł się dziś szczęśliwy i doceniony. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.