• 25 września br. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W wyniku powszechnego, równego i tajnego głosowania wyłoniono następujacych reprezentantów uczniów na rok szkolny 2023/2024:

Przewodnicząca: Milena Gibała

Z-ca przewodniczącej: Zofia Szczepańska

Skarbnik: Patrycja Przybyło

Dziękujemy ubiegłorocznym członkom SU za ich trud i zaangażowanie. Tegorocznym Zwycięzczyniom gratulujemy i życzymy wytrwałości, pomysłowości, a przede wszystkim chęci do działania. Liczymy na owocną współpracę z nowo wybranym Samorządem Uczniowskim

Powodzenia!

• Wizyta w kinie

• 20 września br. uczniowie klas 4-8 wybrali się do Multikina w Rzeszowie na film "Siła naszych marzeń".

W centrum tego wzruszającego francuskiego filmu znajduje się tragedia rodziny hodowców koni. Zoé - córka hodowców - ulega wypadkowi i traci władzę w nogach oraz chęci do życia. Z wysportowanej, pełnej energii dziewczynki zamienia się w cień dawnej siebie… Film pokazuje nam jednak, że nawet z tak trudnej sytuacji jest wyjście, a nadzieja umiera ostatnia.

"Siła naszych marzeń" to piękny i poruszający obraz, który zrobił na nas duże wrażenie.

• Ciekawie o historii...

• 19 września br. uczniowie klasy czwartej choć przez chwilę mogli poczuć się jak Indiana Jones. Na lekcji historii wcielili się w rolę archeologów. Młodzi odkrywcy poszukiwali ukrytych na terenie szkoły „artefaktów”, które następnie musieli zmierzyć, opisać i narysować. Ukryte skarby sprawiły im wiele radość, a praca w zespołach stała się doskonałą okazją do nauki współpracy i poczucia przynależności do grupy.

• Misje Święte

• Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Zabratówce zachęca wszystkich do udziału w Misjach Świętych

• Warsztaty SELF

•  14 września 2023 roku uczniowie klas 4-6 wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Centrum Terapii i Rozwoju w Rzeszowie SELF.

Podczas warsztatów ćwiczyliśmy:

- koncentrację uwagi i pamięć,

- spostrzegawczość,

- umiejętność współpracy,

- radzenie sobie z trudnymi emocjami.

Zajęcia bardzo nam się podobały i były wartościową lekcją, która na pewno przyda nam się w wielu życiowych sytuacjach.

• ZBIERAMY TALENCIAKI

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Nasza szkoła bierze udział w drugiej edycji programu „Talenciaki” Lidla. Zachęcamy wszystkich do wspierania naszej placówki. Zebrane „Talenciaki” można wrzucać do skrzynek ustawionych w szkole lub samodzielnie wprowadzać kupony na stronie Lidla pod profilem naszej szkoły. Zgromadzone w ten sposób Talenciaki będziemy mogli wymieniać na atrakcyjne wyposażenie szkolne.

Liczymy na Talenciaki dla naszej szkoły!

• Projekt „Budowa elementów małej architektury w centrum miejscowości Zabratówka”

• 25 października 2022 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce podpisała umowę z Województwem Podkarpackim w sprawie przyznania pomocy dotyczącej realizacji operacji „Budowa elementów małej architektury w centrum miejscowości Zabratówka”. Operacja ma na celu rozwój infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość uzyskanego dofinansowania: 80 000,00 zł.

Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie centrum miejscowości Zabratówka poprzez przebudowę kompleksu obejmującego plac zabaw, ścieżkę edukacyjną (przyrodniczą), pomnik i chodnik. Miejscem wybranym na lokalizację projektu została działka położona przy szkole podstawowej. Zakres zadania objął:

a) dostawę i montaż następujących urządzeń placu zabaw, ścieżki edukacyjnej, małej architektury:

- kasjopeja

- karuzela pszczółka

- tablice edukacyjne

- kostki wiedzy

- tablica informacyjno – turystyczna,

- ławki

- stojak na rowery

- kosze na śmieci

b) przebudowa ogrodzenia placu zabaw, ​​​​​​​

c) odnowienie placu zabaw,

d) modernizacja kopca – pomnika,

e) przebudowa alejki z kostki brukowej,

f) zagospodarowanie przestrzeni zielonej z nasadzeniami.

Termin realizacji operacji: wrzesień 2023 r.

Dzięki realizacji operacji powstało centrum edukacyjno - rekreacyjne miejscowości, gdzie wolny czas spędzają zarówno mieszkańcy jak i turyści, a zakres rzeczowy projektu doskonale wpisuje się w poszerzenie oferty dla aktywnie spędzających czas. Obiekt będzie ogólnodostępny, wszyscy chętni będą mogli korzystać z obiektu nieodpłatnie.​​​​​​​​​​​​​​

Dziękujemy za wspaniałą współpracę wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu.

• Zaczynamy rok szkolny 2023/2024

• 4 września br. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Rozpoczęliśmy o godzinie 8.00 mszą świętą w zabratowskim kościele. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie w obecności sztandaru odśpiewaliśmy hymn państwowy. Po nim głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Nizioł, która powitała wszystkich bardzo serdecznie i życzyła udanego, owocnego roku szkolnego.

Na zakończenie uczniowie udali się do klas na krótkie spotkania z wychowawcami.

Mamy nadzieję, że to będzie dobrze spożytkowany czas.