• Konkurs "Be an English Expert"

• ​​​​​​​​​​Nauczyciel j. angielskiego ogłasza konkurs

1. Konkurs odbędzie się 8 i 10 lutego 2023 r. (środa i piątek).

2. Uczniowie wystartują w trzech kategoriach:

a) klasa IV (piątek – 5. lekcja)           b) klasa V+VI (piątek – 2. lekcja)

c) klasa VII+VIII (środa – 6. lekcja)

3. Konkurs będzie miał formę 45-minutowego testu sprawdzającego poziom znajomości języka angielskiego.

4. Zgłoszenia chętnych uczniów przyjmuje pani Katarzyna Mitoraj do dnia 6 lutego 2023 r. (poniedziałek).

5. Każda osoba, która uzyska najlepszy wynik w swojej kategorii dostanie ocenę celującą z j. ang. oraz  nagrodę. Ponadto wszyscy uczniowie, którzy uzyskają przynajmniej 90% ogólnej sumy punktów zostaną nagrodzeni ocenami celującymi z j. angielskiego.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.

GOOD LUCK !!!

• Dzień Dresa

• 11 stycznia br. w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień dresa".

Wszyscy, zarówno najmłodsi członkowie naszej społeczności, jak również uczniowie starszych klas, nauczyciele oraz pracownicy, chętnie zaangażowali się w obchody tego święta zakładając jeden element sportowej garderoby. Akcja ta miała na celu promocję zdrowia i aktywności fizycznej.

Starajmy się pamiętać w naszym codziennym życiu o tych jakże ważnych zagadnieniach. Wystarczy naprawdę niewiele: krótki spacer, jazda na rowerze, porcja świeżych owoców i warzyw, butelka niegazowanej wody zamiast napojów słodzonych, zdrowe przekąski w miejsce chipsów czy słodyczy.  To tylko niektóre z propozycji, które możemy włączyć do naszego codziennego życia. Efekt? Nieocenione korzyści dla naszego organizmu.

Udanego Dnia Dresa dla Wszystkich. Pamiętajcie: "W zdrowym ciele, zdrowy duch".

• Grudzień z Laboratoriami Przyszłości

• #LaboratoriaPrzyszlosci

Czas świąteczny wprawia nas w zadumę i można wykorzystać druk 3D do wykonania ozdób świątecznych. Na zajęciach świetlicowych drukowaliśmy anioła.

Z kolei klasa 5 na zajęciach z wychowawcą wykorzystała mikrofon bezprzewodowy, aby przeprowadzić i nagrać wywiady. Uczniowie mieli sobie wyobrazić siebie i swoją pracę w przyszłości i odpowiadać na pytania zadawane przez kolegów i koleżanki.

• Dzieci listy piszą...

• ​​​​​​​​​PROJEKT EDUKACYJNY - WYMIANA POCZTÓWKOWA​​​

Od października uczniowie klasy trzeciej brali udział w wymianie pocztówkowej pomiędzy zgłoszonymi szkołami z całej Polski. Celem projektu było zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oraz promowanie naszego regionu.

Do szkół z każdego województwa wysłaliśmy kartki pocztowe przedstawiające zabytki Rzeszowa lub Tyczyna oraz listy, które zawierały krótką informację o naszej szkole oraz Podkarpaciu. Stworzyliśmy mapę, na której umieściliśmy otrzymane pocztówki. Z listów, pocztówek i dodatkowych materiałów, które otrzymaliśmy, powstała piękna wystawa. Wymiana pocztówkowa stała się doskonałą formą do przybliżenia zawodu listonosza oraz przypomnieniem z jakich okazji wysyła się pocztówki i listy. Nauczyliśmy się adresować koperty oraz jak zbudowany jest list. Poszerzyliśmy naszą wiedzę z geografii, historii i literatury.

Bardzo zaciekawił nas list z Budziszewka, z którego dowiedzieliśmy się, że w 1831 r. w tej miejscowości przebywał Adam Mickiewicz. Był gościem Konstancji i Józefa Łubieńskich. 26 września 1831 r. wystąpił on w roli ojca chrzestnego 4-letniej córki właścicieli.

Wymiana pocztówkowa to doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów. To nie tylko wspaniała zabawa, ale również bardzo rozwijająca akcja.