Robotyka w klasie trzeciej. Podczas zajęć kształtujących kreatywność uczniowie klasy wykorzystali klocki LEGO Education SPIKE zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i umiejętnością pracy w grupie. Szczególnie dużo emocji przyniosło programowanie ruchu zbudowanych obiektów.
Klasowy konkurs legend w klasie 4
Na języku polskim w bajkowej scenerii, przy ognisku, uczniowie klasy IV próbowali swoich sił jako gawędziarze w Klasowym konkursie legend. Ubrani jak średniowieczni giermkowie, damy dworu lub rycerze z mieczem u boku opowiadali wybrane przez siebie legendy ze zbioru Wandy Chotomskiej pt. "Legendy polskie". Uczestnicy, chrupiąc orzeszki, słuchali opowieści o dawnych piastowskich czasach zachowanych w podaniach. Towarzyszył im smok wawelski, od czasu do czasu groźnie pomrukując. Zwycięzcą konkursu został Piotrek Czarnota. Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i przejęci niezwykłą atmosferą.
Laboratoria Przyszłości w klasie 2. W trakcie zajęć kształtujących kreatywność uczniowie klasy drugiej wykorzystali mikrofon bezprzewodowy zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Sprzęt posłużył im do doskonalenia umiejętności czytania. Dodatkowo zostały wykorzystane również "pudełkowe teatrzyki" i kukiełki, wykonane wcześniej do inscenizacji baśni pt. "Kopciuszek" oraz "O rybaku i złotej rybce". Taka forma lekcji sprawiła, że uczniowie chętniej angażowali się w powierzone zadania, a podłączenie mikrofonu do głośnika dało oczekiwane efekty.
W klasie VII na lekcji fizyki dzięki drukarce 3D mogliśmy przeprowadzić ciekawą lekcję na temat swobodnego spadania ciał. Dzięki II zasadzie dynamiki Newtona wywnioskowaliśmy, że swobodne spadanie ciał odbywa się dzięki ruchowi jednostajnie przyspieszonemu i w pobliżu Ziemi nie zależy ono od masy, a jedynie od przyspieszenia ziemskiego. Mogliśmy też przeprowadzić doświadczenie, że czas swobodnego spadania ciał nie zależy od ich masy.