• Targi edukacyjne

          • 24 lutego br. uczniowie klasy VII i VIII udali się do stolicy podkarpacia na targi edukacyjne szkół ponadpodstawowych.

            Targi odbyły się w jednym z budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

            Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną wielu szkół ponadpodstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Wybór jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie odpowiednią dla siebie szkołę, a klasa VII i VIII to odpowiedni czas, aby zastanowić się nad dalszą ścieżką kształcenia. Targi edukacyjne z pewnością pomogą w podjęciu tej ważnej decyzji.

          • Wycieczka na narty do Puław

          • 21 lutego br. chętni uczniowie z naszej szkoły po raz drugi w tym sezonie udali się na wycieczkę sportową do Puław do znanego nam już doskonale ośrodka narciarskiego Kiczera Ski.

            Wyjazd był bardzo udany, a wszyscy jego uczestniczy mogą się pochwalić coraz lepszymi umiejętnościami jazdy na nartach.

          • Tydzień karnawałowy

          • W dniach od 16 do 21 lutego w naszej szkole odbywał się tydzień karnawałowy. Każdy dzień miał inny temat przewodni.

            Czwartek był dniem piżamy i szlafroka. Większość z nas czuła się w szkole bardzo swobodnie, paradując w strojach zakładanych zazwyczaj tylko na czas snu.

            Piątek należał do postaci z bajek Disneya. Na szkolnych korytarzach można było spotkać księżniczki, myszki Minnie, muszkieterów i różne zwierzęta z tych bardzo popularnych animacji.

            Poniedziałek z kolei był dniem, w którym królował kolor czerwony. Chyba nie spotkaliśmy wtedy w szkole nikogo, kto nie miałby na sobie czegoś w tej barwie.

            W ostatni dzień naszej zabawy - wtorek - odbyła się walka postu z karnawałem. Klasy parzyste, ubrane na biało, symbolizowały karnawał. Klasy nieparzyste, w czerni, były postem. W przeciąganiu liny zgodnie z tradycją wygrał post, chociaż karnawał tanio skóry nie sprzedał.

            Jutro Środa Popielcowa i początek oczekiwania na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

            Powyżej fotorelacja z tygodnia karnawałowego.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie obejrzeli cykl lekcji online. Były one poświęcone wizerunkowi online. Uczniowie poznali takie zagadnienia jak cyfrowy ślad, reputacja online czy prywatność. Dowiedzieli się jak budować swój pozytywny wizerunek w Internecie i jakie zagrożenia wiążą się z brakiem dbałości o prywatność. Młodsza grupa uczniów zapoznała się z Sieciakowymi Zasadami Bezpieczeństwa.

          • Podsumowanie ,,Słodkiego tygodnia"

          • Nasza akcja po raz kolejny cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Oponki, róże karnawałowe, kolorowe babeczki, chrust i wafle schodziły jak "świeże bułeczki". Dziękujemy zarówno uczniom, ich rodzicom jak i nauczycielom za hojne włączenie się w nasz ,,Słodki tydzień" 

          • Laureaci konkursu "Be an English Expert"

          • 15 lutego br. został rozstrzygnięty szkolny konkurs języka angielskiego pod hasłem "Be an English Expert".

            Oto jego laureaci:

            Zwyciężczyni w kategorii klasa IV - Alicja Rodzeń

            Zwycięzcy w kategorii klasy V i VI - ex aequo: Łukasz Bartosz i Julia Dobrowolska

            Zwyciężczyni w kategorii klasy VII i VIII - Urszula Brydak

            Nasi zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody i oceny celujące z języka angielskiego.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, wygranym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szlifowaniu języka Szekspira.

          • Walentynki

          • 14 lutego obchodzimy Dzień Świętego Walentego. Tradycją tego dnia stało się wręczanie Walentynek tym, którzy są dla nas ważni, tym których lubimy, szanujemy czy podziwiamy.

            Z tej okazji Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował Pocztę Walentynkową. Do specjalnie na ten dzień przygotowanej skrzynki można było wrzucić własnoręcznie przygotowane kartki walentynkowe. Reszta należała już do nas.

            Wszystkie Walentynki były naprawdę piękne. Dziękujemy Wam za wysiłek i serce jakie włożyliście w ich przygotowanie. 

          • Happening walentynkowy

          • 13 lutego br. uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w happeningu zorganizowanym przez klasę 7 z okazji nadchodzącego Dnia Świętego Walentego.

            Zabawa polegała na wyłonieniu Walentego i Walentynki wśród uczniów naszej szkoły. Odbyło się to za pomocą różnych, ciekawych pytań zadawanych uczestnikom.

            W zmaganiach tych bezkonkurencyjni okazali się: Anna Olszowy z klasy 8 oraz Filip Szczepański z klasy 4.

            Serdecznie gratulujemy naszym tegorocznym walentynkowym zwycięzcom, którzy zdobyli atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczniowie zostali też poczęstowani słodyczami, co było bardzo miłym akcentem na zakończenie dzisiejszego happeningu.

          • Światowy Dzień Chorego

          • Nasze uczennice z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

            9 lutego br. przedstawicielki Szkolnego Koła Caritas oraz Wolontariatu wraz z p. Agnieszką Koszela udały się do Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Ojca Pio w Chmielniku. W tym roku po raz 31. obchodzimy Światowy Dzień Chorego który przypada na 11 lutego. Tegorocznym hasłem są słowa: ,,Miej o nim staranie". Z tej okazji złożyliśmy zebranym podopiecznym oraz pracownikom serdeczne życzenia, przybliżyliśmy im informację na temat Dnia Chorego oraz wspólnie odśpiewaliśmy pieśni. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie, ciepłe przyjęcie oraz słowa dziękczynienia wszystkim uczestnikom. Niech zawsze towarzyszy wam pogoda ducha!

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Kocham mocno babcię, dziadka.

            To nie żarty moi mili.

            Dzisiaj im życzenia składam,

            By sto latek jeszcze żyli.

            8 lutego br. w Domu Ludowym w Zabratówce miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na nasze zaproszenie przybyli tłumnie nasi ukochani dziadkowie i babcie.

            Jak na wspaniałe wnuczęta przystało, przygotowaliśmy dla nich szereg atrakcji. Najważniejsza była część artystyczna przygotowana przez dzieci z oddziałów 0-III pod czujnym okiem wychowawczyń i pana Tomasza Kotarby.

            Były tańce, piosenki, wierszyki i scenki teatralne. Nie zabrakło momentów wzruszających i nostalgicznych, a niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Nie obyło się jednak również bez śmiechu i radości, które wywołały zabawne fragmenty przedstawienia.

            Nasi wspaniali dziadkowie i babcie mieli przygotowany przepyszny poczęstunek, o który zadbali, jak zawsze, niezawodni rodzice.

            Uroczystość zorganizowaną z okazji Dnia Babci i Dziadka z pewnością możemy zaliczyć do udanych i jesteśmy przekonani, że wszyscy byli zadowoleni. Świadczyć o tym mogą szerokie uśmiechy na twarzach naszych gości.

          • Wyjazd na narty

          • 7 lutego br. chętni uczniowie z naszej szkoły udali się do Puław Górnych.

             

            Wyjazd był bardzo udany.

            Pierwsze szusy w tym roku na dobrze nam znanym i lubianym stoku narciarskim Ośrodek Narciarski Kiczera - Puławy.

            Głównym celem wycieczki była nauka i doskonalenie jazdy na nartach.

            Zadanie zostało wykonane w 100%.

            Wróciliśmy do domów zmęczeni i bardzo zadowoleni.

            Nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu.

          • "Słodki tydzień"

          •  Od 13 do 17 lutego Szkolne Koło Caritas oraz Wolontariat organizować będą słodki tydzień. Sprzedawane będą przeróżne wypieki związane z nadchodzącym Tłustym Czwartkiem.

            Osoby, które chcą włączyć się w naszą akcję prosimy o kontakt do p. Agnieszki Koszeli. Za drobną opłatą będzie można nabyć sporo słodkich dobroci. Zachęcamy do udziału w naszej akcji. Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie cieszyło się równie dużym zainteresowaniem jak kiermasz słodkości.

          • "Podróż w głąb silnika elektrycznego"

          • W 8 klasie na lekcjach fizyki uczyliśmy się o budowie, działaniu i zastosowaniu silnika elektrycznego. Dowiedzieliśmy się, że silnik elektryczny zamienia energię elektryczną na energię mechaniczną. W ramach tych lekcji chętni uczniowie skonstruowali swoje pierwsze silniki, które być może będą kiedyś inspiracją do zagłębiania się w zakamarki fizyki. Dowiedzieliśmy się, że w naszej codziennej rutynie na każdym kroku spotykamy się z silnikami, nawet przy szczotkowaniu zębów.

          • Bal karnawałowy

          • ​​​​​​​​​​​​Kręć się, podryguj, w rytm się wczuj

            Na pewno znajdziesz taniec swój

            Daj porwać się w rytm samby, cza-czy

            Każdy jak umie, jak chce – tańczy

            3 lutego br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w balu karnawałowym zorganizowanym przez Radę Rodziców.

            Dzieci bawiły się w Domu Ludowym w dwóch turach, a nad całą zabawą czuwali rodzice oraz wychowawcy. 

            Oprawę muzyczną oraz rozrywkową podczas balu zapewnił nam zespół muzyczny "Yamaha".

            Najpierw dzieci z oddziałów 0-III bawiły się w rytm swoich ulubionych przebojów oraz brały udział w przeróżnych zadaniach i konkurencjach. Następnie przyszedł czas na pląsy uczniów z klas IV-VIII. Dyskoteka grała na całego i prawie nikt nie podpierał ścian. 

            W czasie balu odbył się też poczęstunek składający się z owoców, słodkości, słonych przekąsek oraz napojów.

            To był niezapomniany wieczór.

          • Przegląd Kolęd i Pastorałek Gminy Chmielnik - Zabratówka 2023

          • ​​​​​Jeszcze kolęda w sercach gra... ​​​​​​​

            1 lutego w Domu Ludowym w Zabratówce odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem “Wesoło śpiewajmy, chwałę Bogu dajmy!” zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Orląt Lwowskich w Zabratówce.

            W przeglądzie wzięło udział 39 uczestników ze wszystkich szkół z tereny gminy Chmielnik. Na wydarzenie przybyli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Chmielnik - pani Magdalena Wdowik- Reczek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Por. Jana Bałdy w Chmielniku - pani Bożena Gwizdała, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Chmielniku - pani Joanna Biskup, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku - pani Agnieszka Bajda, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej - pani Halina Drążek, Proboszcz Parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabratówce - ksiądz Władysław Stachnio, Wikariusz Parafii Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku - ksiądz Jakub Lorenc, Wikariusz Parafii Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku - ksiądz Tomasz Sienicki, bibliotekarka w Bibliotece Publicznej w Chmielniku i Zabratówce - pani Irena Szczypek, sołtys wsi Zabratówka - pan Piotr Szczepański, Komendant OSP w Zabratówce - pan Zenon Sroka, przedstawicielka KGW w Zabratówce - pani Wanda Czarnota, nauczyciele – opiekunowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Chmielnik, rodzice uczestników oraz mieszkańcy Zabratówki.

            Przegląd Kolęd i Pastorałek rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Nizioł, witając wszystkich gości oraz uczestników. Następnie wysłuchaliśmy przemówienia, w którym Pani Dyrektor nawiązała do tradycji kolędowania oraz przedstawiła cele przeglądu, czyli promowanie talentów wokalnych z terenu gminy Chmielnik, pielęgnowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz integrowanie dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej terenu gminy.

            Konferansjerami przeglądu byli Zofia Szczepańska i Jakub Magryś - uczniowie klasy VII. Zanim wybrzmiały pierwsze tony przedstawili nam historię kolęd i pastorałek.

            Wszyscy młodzi artyści reprezentowali bardzo wysoki poziom, a duża różnorodność utworów sprawiła, że publiczność kibicowała wszystkim uczestnikom. Słuchanie kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu gminy wzbudziło u słuchaczy wiele pozytywnych emocji, a po każdym utworze następowały gromkie brawa.

            Występom uczestników szczególnie uważnie przysłuchiwało się powołane przez organizatora jury w składzie: pani Irena Szczypek - przewodnicząca jury, pani Lucyna Gonek, ksiądz Jakub Lorenc oraz ksiądz Tomasz Sienicki. Oceniano dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, poprawność intonacji i ogólny wyraz artystyczny.

            Uczestnicy zaprezentowali się jako soliści lub zespoły w sześciu kategoriach. W czasie obrad jury mieliśmy przyjemność wysłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu muzycznego MEDUZA ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku pod akompaniamentem pani Anety Skoczylas i pani Moniki Wal. Artyści z “trójki” zaprezentowali swój talent, ofiarowując nam piękne muzyczne widowisko.

            Laureatami Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Gminy Chmielnik - Zabratówka 2023 zostali:

            Kategoria solista, oddziały przedszkolne: I miejsce - Hanna Kotarba ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Chmielniku

            Wyróżnienie - Jan Kusz ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce

            Kategoria solista, klasy I-IV: I miejsce – Zofia Jaworska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku

            Wyróżnienie - Hanna Bukała ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej

            Kategoria zespół, oddziały przedszkolne: I miejsce – Julia Kogutek, Katarzyna Kulasa, Hanna Szeliga, Natalia Babula, Karolina Dziura ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Por Jana Bałdy w Chmielniku

            Wyróżnienie - Eliza Tereszkiewicz, Natalia Mulak, Magdalena Krzywonos ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce

            Kategoria zespoły, klas I-IV: I miejsce – zespół w składzie: Martyna Drabicka, Adela Stanisz i Magdalena Szydełko ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce

            Wyróżnienie - zespół w składzie: Gabriela Ciura, Lena Szydełko, Wiktoria Nizioł i Oliwia Szajna ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej

            Kategoria soliści, klasy V-VIII: I miejsce – Filip Ostrowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku

            Wyróżnienie - Lena Kopeć ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Por Jana Bałdy w Chmielniku.

            Kategoria zespoły, klasy V-VIII: I miejsce - zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku w składzie: Kamila Kwoka, Weronika Siłka, Anna Sroka, Brajan Buczek, Filip Ostrowski

            Wyróżnienie - zespół w składzie Filip Kotarba i Julia Pietras ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Chmielniku.

            Sponsorami przeglądu byli: Urząd Gminy Chmielnik, sklep Delikatesy Centrum w Chmielniku, sklep Delikatesy Jabłuszko w Chmielniku, Firma RAVI, Firma Chmielnik Zdrój, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Chmielniku – sklep w Błędowej Tyczyńskiej - pan Krzysztof Litwin oraz sklep wielobranżowy w Zabratówce - pan Józef Litwin. Serdecznie dziękujemy za pomoc, życzliwość i ofiarność.

            Profesjonalne nagłośnienie sceniczne zapewnił pan Tomasz Kotarba. Przepiękne dekoracje zawdzięczamy Państwu Agnieszce i Grzegorzowi Dobrowolskim oraz pani Ewie Magryś. Pyszne, a zarazem piękne przystawki przyrządziła pani Edyta Kmiotek. Zachwycające projekty i opracowania graficzne wykonała dla nas Drukarnia ZAZ w Woli Rafałowskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przeglądu - nauczycielom, obsłudze szkoły oraz rodzicom. To wielkie muzyczne wydarzenie pozwoliło powrócić na chwilę wspomnieniami do atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, oderwać się od codzienności i spędzić czas w miłej atmosferze. Wszystkie zamierzone cele przeglądu zostały zrealizowane. Słyszymy wiele głosów, wyrażających nadzieję cyklicznego kontynuowania Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Pozytywny odbiór tego przedsięwzięcia bardzo nas cieszy i motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań.

          • Styczeń z Laboratoriami Przyszłości

          • #LaboratoriaPrzyszlosci

            W styczniu bawiliśmy się drukiem 3D. Uczyliśmy się obliczać opór oporników, nie było to zbyt proste, gdyż nasi młodsi podopieczni nie mieli jeszcze styczności z lekcjami fizyki. Wykazali się oni jednak ogromnym zainteresowaniem, kreatywnością i znajomością matematyki. Poznawaliśmy płytkę Arduino oraz omawialiśmy budowę diody.

          • Chemia na wesoło...

          • Uczniowie klasy 7 otrzymali zadanie, aby wykonać model atomu. Czas ferii okazał się bardzo owocny, bo w poniedziałek na lekcje dotarły modele: węgla, boru, siarki zbudowane z koralików, plasteliny oraz... galaretkowego tortu, który został  skonsumowany przez uczniów i nauczyciela. Siarka smakowała wyśmienicie!!!

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.