• Apel Wielkanocny

          • 27 marca br. odbył się u nas w szkole Apel Wielkanocny, który przygotowali uczniowie klasy 6 wraz z paniami Katarzyną Mitoraj oraz Iwoną Jabłońską-Meksułą.

            W trakcie części artystycznej przypomnieliśmy sobie o zwyczajach oraz tradycjach związanych z tym najważniejszym dla chrześcijan świętem. Opowiedzieliśmy o zawartości święconego w Wielką Sobotę koszyczka, obchodach Wielkiej Niedzieli i obrzędach Wielkanocnego Poniedziałku, zwanego także lanym poniedziałkiem, śmigusem-dyngusem czy świętem lejka. Były również wielkanocne piosenki i oczywiście życzenia w formie zabawnych wierszyków.

            Dzisiejszy apel wprowadził nas w atmosferę nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy, które spędzimy w gronie najbliższych.

            Na zakończenie wręczono nagrody laureatom konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie: szkolny i gminny konkurs wielkanocny oraz gminny konkurs matematyczno-plastyczny. Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

          • Być jak Ignacy

          • @bycjakignacy

            To już ostatnie zmagania Bystrzaków- Trzeciaków z programem "Być jak Ignacy". Jako pracę konkursową wykonaliśmy "Miasto Przyszłości" zasilane w pełni przez elektrownie wodną, atomową, wiatrową oraz energię słoneczną. Pojazdy zaś proponujemy w przyszłości napędzać powietrzem.

            #bycjakignacy

            Poniżej link do filmiku z naszymi trzeciakami w roli głównej

          • VIII Podkarpackie Targi Edukacyjne

          • 26 marca br. uczniowie z kalsy VII i VIII udali się do Rzeszowa na kolejną już edycję Podkarpackich Targów Edukacyjnych pod hasłem "Orientation Day", organizowanych na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego.

            Celem tego wydarzenia było zaprezentowanie uczniom oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z kierunkami, możliwościami edukacyjnymi oraz osiągnięciami kilkudziesięciu szkół średnich. Mogli też porozmawiać z ich przedstawicielami oraz obejrzeć ekspozycje „reklamujące” poszczególne placówki. Wyjazd uznajemy za bardzo udany i owocny. Życzymy naszym przyszłym absolwentom trafnego wyboru szkoły średniej.

          • Trzeciaki z wizytą w Bibliotece Publicznej w Zabratówce

          • 📢 25 marca uczniowie klasy trzeciej udali się do pobliskiej biblioteki na bardzo ciekawe zajęcia.

            Lekcje miały na celu: doskonalenie umiejętności wypowiadania się👄, rozwijanie dziecięcej wyobraźni🧐💭 i kształtowanie zdolności twórczego myślenia.💬

            Pani Irena przygotowała dla naszych wychowanków nie lada wyzwania. Uczniowie musieli użyć wyobraźni🧠🤔, narysować ilustracje✏️ oraz ułożyć własne historyjki, w oparciu o wcześniej stworzone rysunki. To jednak nie wszystko. Kolejnym etapem prac było zapamiętanie opowiadania kolegi/ koleżanki i odtworzenie go z pamięci.

            Nie zabrakło również wesołych zabaw ruchowych w kole.🤸‍♂️👨‍👩‍👧‍👧🕺

            Na koniec trzecioklasiści chętnie wypożyczali książki📚

          • Zajęcia garncarskie

          • Nie święci garnki lepią. Okazuje się, że przedszkolaki radzą sobie równie dobrze z gliną. Fantastyczne zajęcia poprowadził prawdziwy garncarz, pan Jan Wróbel. Dziękujemy, dzieciaki były zachwycone i bardzo zaangażowanie.  Powstały prawdziwe, małe arcydzieła.

          • Sprzątamy Zabratówkę

          • 23 marca br. uczniowie i absolwenci naszej szkoły wraz z rodzicami włączyli się do akcji porządkowej "Sprzątanie brzegów rzek i przydrożnych rowów na terenie gminy Chmielnik".

            Wyposażeni w worki i rękawice ruszyliśmy w teren podzieleni na grupy. Oczyściliśmy brzegi rzeki, okolice dróg, uporządkowaliśmy również centrum miejscowości. Po ciężkiej pracy był czas na słodki poczęstunek.

            To była bardzo dobrze spędzona sobota. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w tę akcję.

          • Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

          • "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

            Wisława Szymborska

            Zamiast zabawy przedszkolaki przeniosły się do krainy książek. W Bibliotece Publicznej w Zabratówce czekała na nas niezawodna pani Irena, która wprowadziła nas w tajniki czytelnictwa. Był teatrzyk, zabawy ruchowe i przeglądanie interesujących nas książeczek.

          • Witamy wiosnę :-)

          • "Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty"

            Długo wyczekiwana i upragniona Wiosna właśnie dziś zawitała do naszej szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pt. "Kolorowy zawrót głowy". Uczniowie klas 1-8 przyszli do szkoły w ubraniach wylosowanego przez siebie koloru, dzięki czemu mogliśmy oglądać niesamowitą paletę barw.

            21 marca to także Międzynarodowy Dzień osób z zespołem Downa. Na znak naszej solidarności ze wszystkimi dotkniętymi tą chorobą genetyczną założyliśmy kolorowe skarpetki, by podkreślić różnorodność, empatię i wyjątkowość tych osób, a także wyrazić wobec nich szacunek i akceptację.

            Dzisiejszy dzień był też dla nas okazją, by zamienić nasze tradycyjne plecaki na coś innego. Nasi Nauczyciele i Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Wśród "nietypowych plecaków" znalazły się takie propozycje jak: walizki, kosze piknikowe, poszewki, futerały na instrumenty, sitko, beczka na kiszonki, klasyczna drewniana komoda, a nawet dziecięca wanienka do kąpieli.

            Dziękujemy Wszystkim za współpracę, ogromne zaangażowanie, otwartość i kreatywność. Miejmy nadzieję, że Wiosna pozostanie z nami na dobre.

          • Warsztaty edukacyjne LUPUS

          • 20 marca br. dzieci z oddziałów 0-IV wzięły udział w warsztatach edukacyjnych poświęconych energii odnawialnej.

            Podczas zajęć dowiedziały się, gdzie powstaje prąd i w jaki sposób trafia do naszych domów, jakie są źródła energii odnawialnej oraz nieodnawialnej, poznały sposobu na oszczędzanie energii, a także zobaczyły model elektrowni wiatrowej i słonecznej.

            Podczas zajęć dzieci wykonały szereg doświadczeń oraz eksperymentów, między innymi z panelami fotowoltaicznymi i turbiną wiatrową. 

            To były bardzo ciekawe i wartościowe warsztaty.

          • Poznajemy wiosenne kwiaty

          • 21 marca zajęcia z edukacji przyrodniczej w klasie pierwszej przeprowadziła mama Nikodema – pani Agata Stadnicka-Futoma, która pracuje na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie prowadzi zajęcia na temat m.in. flory lasu, biologii roślin i flory Polski.

            Naszych uczniów pani Agata zapoznała z budową kwiatu oraz gatunkami pierwszych wiosennych roślin, które mogliśmy podziwiać na żywo, gdyż pani Agata przyniosła nam je w doniczkach. Dzieci miały okazję dotknąć pyłku kwiatowego oraz dowiedzieć się na czym polega zapylanie kwiatu przez owady. Poznały m. in. krokusy, przebiśniegi, żonkile, pierwiosnki, przylaszczki, zawilce oraz czosnek niedźwiedzi. Zapoznały się też z ich naukowymi nazwami. Dowiedziały się również, które z tych roślin są pod ochroną.

            Uczniowie obejrzeli prezentację, a na koniec wypełnili kartę pracy. Okazało się, że zapamiętali bardzo dużo na temat roślin, które zwiastują wiosnę. Zajęcia bardzo podobały się pierwszoklasistom. Kwiaty przyniesione przez panią Agatę pięknie przystrajają nasz klasowy parapet. Obiecujemy dbać o nie i odpowiednio podlewać.

            Serdecznie dziękujemy pani Agacie za poświęcony czas, przygotowanie i poprowadzenie atrakcyjnych zajęć. Liczymy na kolejną tak ciekawą lekcję przyrody

          • Powitanie wiosny u pierwszaków

          • "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno,

            w wodę cię rzucamy, bo wiosnę witamy!"

            Z tymi słowami na ustach uczniowie klasy pierwszej wyruszyli na pożegnanie zimy. Dumnie trzymali własnoręcznie wykonaną Marzannę. Mamy nadzieję, że kultywowanie tej staropolskiej tradycji sprawi, że zagości u nas wiosna.

          • Wiosenny ogródek pierwszaków

          • Na zajęciach edukacji przyrodniczej uczniowie klasy pierwszej założyli hodowlę rzeżuchy i cebuli. Według instrukcji dzieci przygotowały podłoże, wysiały nasionka i zasadziły cebulki. Nie zapomniały również o podlaniu "uprawy". Teraz przed nimi odpowiednia pielęgnacja i obserwacja wzrastających roślinek. Wyhodowane kiełki i szczypiorek będą wspaniałym dodatkiem do kanapek.

          • Warsztaty w klasie VII i VIII

          • 18 marca br. odbyły się w naszej szkole warsztaty prowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

            Wzięli w nich udział uczennice oraz uczniowie klasy VII i VIII.

            Podczas zajęć poruszono zagadnienia związane z rozwojem osobistym, poszukiwaniem swoich mocnych stron czy predyspozycjami i umiejętnościami w wyborze zawodu.

            Warsztaty były niezwykle ciekawe i wartościowe. Dziękujemy Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy za ich przeprowadzenie.

          • Kanapkowy zawrót głowy w klasie 2

          •  

            Miesiąc marzec w klasie drugiej rozpoczęliśmy blokiem tematycznym „Dbamy o zdrowie”. Podczas kolejnych zajęć dowiadywaliśmy się między innymi: co służy, a co szkodzi zdrowiu, jakie witaminy kryją zdrowe produkty, czym jest piramida zdrowego żywienia, jak dbać o zęby, jak postępować, aby uniknąć chorób. Na podsumowanie poruszanych zagadnień przygotowaliśmy kolorowe kompozycje kanapkowe.

          • Mali naukowcy

          • Eksperymentować każdy może. Przekonały się o tym przedszkolaki. Było ciekawie i naukowo, wystarczyło trochę wody, trochę sody, deko octu i atrament i wulkanowy wybuch gotowy.

          • Dzień Kobiet

          • Dzień Kobiet, Dzień Kobiet

            niech każdy się dowie,

            że dzisiaj święto Dziewczynek.

            8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurencje, w których nasze uczestniczki z klas 1-8 musiały wykazać się nie tylko wiedzą, ale i różnymi umiejętnościami praktycznymi.

            Uczennice z klas 1-3 doskonale poradziły sobie z odgadywaniem nazw damskich kosmetyków. Z kolei reprezentantki klas 4-6 udowodniły, że świetnie potrafią utrzymać równowagę w konkurencji zwiazanej ze sprawnością fizyczną. Nie lada wyzwanie stanęło również przed uczennicami z klas 7-8. Ich zadaniem bowiem było zawiązanie swoim kolegom krawata. I tym razem nasze uczestniczki spisały się na medal.

            Wszystkie Dziewczynki otrzymały słodkie upominki, a najmłodsze dodatkowo pamiątkowe medale. Na koniec wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Mamy nadzieję, że na ustach każdej Dziewczynki i tej młodszej, i tej starszej pojawił się dziś prawdziwy uśmiech.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.