• Wyjazd do MDK w Łańcucie

• „Świat jest teatrem, aktorami ludzie,

którzy kolejno wchodzą i znikają.”

Wiliam Szekspir

18 maja br. chętni uczniowe z klas III-VIII wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie na musical dydaktyczny "Bogowie i herosi - opowieści Afrodyty" w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia.

Musical zachwycił nas spójnie i konsekwentnie realizowaną kompozycją oraz oryginalnymi i autentycznymi zapisami opowieści mitycznych. Z kolei komediowy scenariusz oraz zaskakujące efekty świetlne w towarzystwie świetnie skomponowanych i doskonale zaśpiewanych piosenek na żywo to niezaprzeczalne atuty tego przedstawienia. Spektakl przemyślany w każdym szczególe, a dodatkowo podana w bardzo atrakcyjny, wręcz rozrywkowy sposób wiedza, nie tylko zresztą z dziedziny mitologii, pozostanie z pewnością na długo w pamięci naszych uczniów.

Po przedstawieniu mieliśmy czas na lody oraz spacer po malowniczym parku otaczającym zespół pałacowy. Mogliśmy podziwiać liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, niegdyś ściśle związane z życiem łańcuckiej rezydencji. Pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do domów. Był to czas edukacji, integracji oraz zabawy, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Powyżej kilka zdjęć z naszego wyjazdu.

• Zaelektryzowani

• 13 maja br. naszą szkołę odwiedziła grupa "Zaelektryzowani".

Mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykłej i niecodziennej lekcji fizyki oraz chemii. W programie znalazły się różne doswiadczenia i eksperymenty, dzięki którym mogliśmy na własne oczy obserwować różnorakie zjawiska. Uczniowie mieli również szansę aktywnego uczestnictwa w pokazach, z czego byli ogromnie zadowoleni.

Dzięki tym zajęciom dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy. Przysporzyły nam one także wiele okazji do śmiechu.

Poniżej fotorelacja ze wspomnianego wydarzenia.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Pop It w edukacji”

• Pop It do uwielbiana przez dzieci zabawka, która nie tylko bawi i zmniejsza stres, ale też świetnie sprawdza się w edukacji, zwłaszcza wczesnoszkolnej.

Ogólnopolski projekt "Pop It w edukacji" 12 maja zawitał do uczniów klasy drugiej i bardzo im się spodobał.

Już sama rozgrzewka sprawiła wiele radości, a dzieci nawet nie zwróciły uwagi, że ćwiczą spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową. Dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie, głoskowanie, utrwalanie alfabetu oraz podawanie wyrazów na daną literę i układanie zdań było czystą przyjemnością.

Dzieci narysowały również swoje ulubione kształty. Wybraliśmy się na “popitowy piknik edukacyjny”, na którym wykorzystaliśmy zabawki do zabawy m.in. w słuchanie ilości pstryknięć, poszukiwanie ukrytej kuleczki, czy “ostatni bąbelek przegrywa”. Tego dnia dzieci mogły przynieść swoje prywatne popity i same wymyślały możliwości zabaw. Dzieci wykorzystały pop it'y również do zabaw ruchowych - cóż to były za emocje!

W realizację projektu zaangażowało się 17 szkół z różnych rejonów w Polsce.

Powyżej zdjęcia ukazujące uczniów klasy drugiej podczas zajeć projektowych

• Wyniki konkursu "Moja wymarzona złota rybka"

• "Konkurs został zakończony!

Każdy będzie nagrodzony!

Kto nie wysłał niech żałuje!

A kto wygrał niech świętuje!!!

Na kolejne edycje wszystkich zapraszamy,

a szczęśliwych zwycięzców z radością ogłaszamy!!!"

Takimi słowami jury zakończyło pracę w komisji konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Moja wymarzona złota rybka”.

Przyznano trzy nagrody i jedno wyróżnienie, ale w tym konkursie każdy uczestnik był zwycięzcą, ponieważ każdy uczeń, który wziął udział w konkursie, otrzymał pamiątkowy DYPLOM oraz bezpłatny bilet wstępu do MUZEUM ZŁOTEJ RYBKI w Krzemiennej do wykorzystania w ciągu trzech lat. Brawo dla 54 uczniów naszej szkoły. Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach!

Zdjęcia przedstawiają uczestników konkursu z dyplomami

• Piknik z Anią z Zielonego Wzgórza

• Piękna pogoda sprzyja wycieczkom, dlatego 10 maja br. uczennice klasy piątej wraz ze swą panią od jezyka polskiego i bohaterami powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery wyruszyły na piknik edukacyjny. W cudnej scenerii zabratowskich wzgórz dziewczynki brały udział w konkursach sportowych i quizach wiedzy z lektury. Atmosferze pikniku sprzyjały stroje z epoki, smakołyki przygotowane przez rodziców i doskonały humor uczestniczek.

Zdjęcia przedstawiają uczennice klasy piątej podczas pikniku edukacyjnego

• Święto Konstytucji 3 Maja

• 4 maja br. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Został on przygotowany przez uczennice klasy 5 pod kierownictwem pani Zdzisławy Wąsacz.

Rozpoczęliśmy oczywiście od odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Podczas uroczystości klasa 5 przypomniała nam najważniejsze fakty związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Uczennice przypomniały o doniosłości tego wydarzenia, recytowały też wiersze i śpiewały piosenki dotyczące tej ważnej dla wszystkich Polaków daty. Ponadto wybrane dziewczynki z klasy II i III zatańczyły taniec do patriotycznej melodii.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z apelu i zapraszamy do ich obejrzenia.