Serdecznie zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce.
Poniżej wszystkie potrzebne informacje.
Serdecznie zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce.
Poniżej wszystkie potrzebne informacje.
20 stycznia br. w naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty zorganizowane dla kl. 0-III. Zajęcia przeprowadziła Akademia Bursztynu. Dzieci dowiedziały się jak powstał bursztyn, jakie są jego rodzaje i do czego można ten skarb wykorzystać.
Na koniec uczniowie samodzielnie wykonali fantastyczne prace, oczywiście z bursztynem w roli głównej.
20 stycznia br. chętni uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunem, panem Radosławem Ziarno, udali się do Puław Górnych do doskonale nam już znanego ośrodka Kiczera Ski.
Po przyjeździe na miejsce wypożyczyliśmy sprzęt i udaliśmy się na zajęcia z instruktorem. Następnie na stoku doskonaliliśmy nasze umiejętności jazdy na nartach. W przerwie udaliśmy się na posiłek i gorącą herbatę, by później oddawać się jeszcze zimowym szaleństwom.
Do domów wróciliśmy późnym popołudniem, bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z postępów, które udało nam się poczynić.
Zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakacie poniżej
Jeszcze kolęda w sercach gra...
W dniu 15 stycznia w Domu Ludowym w Zabratówce odbył się III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i Radę Rodziców naszej szkoły. W przeglądzie wzięło udział 67 uczestników ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Chmielnik.
Na wydarzenie przybyli zaproszeni goście: Wicekurator Oświaty w Rzeszowie - pan Dariusz Półćwiartek, Radna Powiatu Rzeszowskiego - pani Małgorzata Drążek, Wójt Gminy Chmielnik – pan Krzysztof Grad, Sekretarz Gminy Chmielnik - pani Magdalena Wdowik-Reczek, Skarbnik Gminy – pani Beata Bazan, Przewodniczący Rady Gminy – pan Adam Ziobro, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Chmielnik - pani Anna Szydełko, Radna Gminy Chmielnik - pani Monika Stanisz, Radny Gminy Chmielnik - pan Mateusz Szczepański, pan Piotr Szczepański - Sołtys wsi Zabratówka, pani Zdzisława Dubaj-Kaczor - Sołtys wsi Wola Rafałowska, ksiądz Władysław Stachnio - Proboszcz Parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabratówce, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku - pani Bożena Gwizdała, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku - pani Agnieszka Bajda, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej - pani Halina Drążek, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Chmielniku – pani Agnieszka Ciura wraz z pracownikami, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku - pani Beata Wojnarowicz-Hondz, Opiekun Publicznej Biblioteki w Zabratówce - pani Irena Szczypek, Komendant OSP w Zabratówce - pan Zenon Sroka, Naczelnik OSP w Zabratówce - pan Marek Czarnota, pani Iwona Pieńczak - Przewodnicząca KGW w Zabratówce wraz z członkiniami, pan Henryk Szydełko - Prezes Firmy SZiK, pani Wioletta Frańczak - Prezes Stowarzyszenia Młodzieżowa Akademia Przygody w Woli Rafałowskiej, nauczyciele - opiekunowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Chmielnik, rodzice uczestników oraz mieszkańcy naszej gminy.
III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Nizioł, witając wszystkich gości oraz uczestników. Następnie głos zabrała pani Joanna Jabłońska, która przedstawiła program przeglądu, wyraziła zachwyt nad niemalejącą popularnością wydarzenia oraz przedstawiła konferansjerów - Amelię Kozieł i Konrada Parcza - uczniów naszej szkoły. Pan Piotr Helwin w imieniu Rady Rodziców podziękował sponsorom, którzy wspierają nasze inicjatywy oraz paniom, które ugotowały pyszny barszcz - pani Elżbiecie Łozie i pani Danucie Szydełko. Sponsorami tegorocznego przeglądu byli:
Salon Kosmetyczny Kosmetolodzy Rzeszów Kosmetolodzy Rzeszow
Firma Chmielnik Zdrój S.A.
Sklep Delikatesy Centrum w Chmielniku Delikatesy Centrum
Sklep Delikatesy Jabłuszko w Chmielniku
Sklep Delikatesy Groszek w Chmielniku
Sklep Delikatesy Sezam w Błędowej Tyczyńskiej https://www.facebook.com/share/v/18WMPFv8Xd/
Firma SZiK części samochodowe
Sklep Wielobranżowy w Zabratówce
Koło Gospodyń Wiejskich w Zabratówce
Firma Ravi
Część artystyczną rozpoczął występ przedstawicielek Rady Pedagogicznej - pani Izabeli Cynk, Beaty Zaborowskiej i Marioli Snopek - Tereszkiewicz, które zaśpiewały kolędę pt. "Hej, w dzień Narodzenia". Wykonania kolęd i pastorałek przez dzieci i młodzież z terenu gminy wzbudziły u słuchaczy wiele pozytywnych emocji, a po każdym utworze następowały gromkie brawa. Po wysłuchaniu kilku występów mieliśmy czas na degustację barszczu oraz pierogów. Zwieńczeniem przeglądu był występ zespołu muzycznego WolęWokal z Woli Rafałowskiej pod przewodnictwem pani Anny Niedzieli-Stec.
Po występach głos zabrali: Kurator Oświaty w Rzeszowie - pan Dariusz Półćwiartek, Wójt Gminy Chmielnik - pan Krzysztof Grad, Radna Powiatu Rzeszowskiego - pani Małgorzata Drążek oraz Przewodniczący Rady Gminy Chmielnik -pan Adam Ziobro. Goście w swoich przemówieniach podziękowali Pani Dyrektor, nauczycielom i Radzie Rodziców za organizację przeglądu, zwrócili uwagę na wysoki poziom wszystkich występów oraz na wyjątkową atmosferę, która towarzyszyła nam tego popołudnia. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim gościom oraz uczestnikom. Każdy młody artysta otrzymał dyplom oraz upominek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przeglądu - nauczycielom, obsłudze szkoły oraz rodzicom.
Przegląd Kolęd i Pastorałek stał się ważnym elementem integrującym naszą społeczność zarówno szkolną, jak i lokalną. Wydarzenie pozwoliło powrócić do atmosfery świąt i cieszyć się z Narodzenia Jezusa, a także oderwać się od codzienności i spędzić czas w miłej atmosferze. Wszystkie zamierzone cele przeglądu zostały w pełni zrealizowane. Do zobaczenia za rok...
Szkoła Podstawowa nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Chmielniku Gmina Chmielnik SP im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej
Poniżej linki do retransmisji III Przeglądu Kolęd i Pastorałek Zabratówka 2025
Na lekcjach wychowania fizycznego nie ma nudy, zwłaszcza gdy zimowa aura dopisuje. Postanowiliśmy wykorzystać śnieg, który spadł ostatnimi czasy i wybraliśmy się na sanki. Tereny naszej pięknej Zabratówki obfitują w pagórki oraz wzniesienia, dlatego nie mieliśmy problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na nasze zjazdy. Z radością oddaliśmy się zimowym szaleństwom i bawiliśmy się naprawdę fantastycznie.
10 stycznia br. nasi uczniowie wybrali się do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz, które mieści się w podrzeszowskiej Jasionce.
Wyjazd miał na celu zainspirowanie dzieci do odkrywania swoich naukowych pasji. Dzięki możliwości swobodnego zwiedzania i bezpośredniego kontaktu z eksponatami uczestnicy mieli okazję poznać bliżej świat nauk ścisłych. „Młodzi naukowcy” korzystali z eksponatów według swoich upodobań i zainteresowań, samodzielnie je uruchamiali i eksperymentowali. A mieli do dyspozycji aż 200 interaktywnych eksponatów! Wszystkie wystawy były fascynujące i dotyczyły szerokiej tematyki takiej jak: lotnictwo i kosmonautyka, przyroda, ekologia, funkcjonowanie ludzkiego organizmu, technika, robotyka.
Dla jeszcze lepszego poznania otaczającego świata i poszerzenia swoich zainteresowań starsi uczniowie wzięli udział w warsztatach w pracowni fizyki, gdzie rozmawiali o prawach fizycznych oraz odkrywali kolejne zasady dynamiki. W tym samym czasie druga grupa uczestniczyła w zajęciach robotyki, gdzie za pomocą klocków i układów scalonych wprawiała swoje roboty w ruch. Trzecia grupa poszerzała swoją wiedzę na warsztatach w pracowni chemicznej, w której przeprowadzono mnóstwo ciekawych eksperymentów.
Wizyta w Centrum Nauki „Łukasiewicz” to podróż pełna wrażeń i nowych doświadczeń. Bo przecież nauka może być fascynującą przygodą!
5 stycznia 2025 roku w Domu Ludowym w Zabratówce odbyły się Jasełka. Podczas wydarzenia mogliśmy wspólnie kolędować wraz z kapelą i zespołem Chmielnickie Kłosy. Swój występ dała również Lena Rokita z pieśnią "Mario czy już wiesz" oraz Jan Kusz, który zagrał oraz zaśpiewał ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze". Na sam koniec, pod okiem organizatorek, pani Agnieszki Koszeli i pani Beaty Zaborowskiej, uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka.
Pragniemy podziękować wszystkim za wspólne kolędowanie oraz wpłacanie datków na rzecz szkoły. Dziękujemy również kapeli i zespołowi Chmielnickie Kłosy oraz instruktorom Janowi i Natalii Dzierżakom.
Podsumowanie
TECHNIKA Z LABORATORIAMI PRZYSZŁOŚCI:
- zaprojektowanie i wykonanie makiety funkcjonalnego osiedla (kl. VI),
- recyklingowa sowa z użyciem różnego rodzaju metali (kl. V),
- Eko kartka świąteczna z zastosowaniem naturalnych włókien (kl. VI)
W ramach Laboratoriów Przyszłości na świetlicy drukowaliśmy anioły. Tworzyliśmy projekty do druku 3D.
Klasa 7 zgłębiała wiedzę na temat tworzenia projektów w Tinkercad.
"Znowu nam serca i głos wzruszeniem będą drżały,
gdy się będziemy dzielić opłatkiem jak śnieg białym.
Setki białych światłem na drzewkach zamigoczą,
rozlegną się kolędy i szczęście zalśni w oczach."
Kalina Beluch
20 grudnia br. to ostatni w tym roku dzień szkoły przed przerwą świąteczną i tradycyjnie poświęciliśmy go na klasowe spotkania opłatkowe.
W bożonarodzeniowy nastrój wprawiła nas część artystyczna poświęcona temu wielkiemu chrześcijańskiemu świętu. Jasełka przygotowane przez uczniów klasy 5 pod kierunkiem pani Agnieszki Koszeli wypadły naprawdę wspaniale.
Następnie udaliśmy się do klas, gdzie zasiedliśmy do przygotowanej wigilIi. Zanim zaczęliśmy pałaszować (były pierogi i inne świąteczne przysmaki), podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Śpiewaliśmy kolędy, opowiadaliśmy sobie o zwyczajach świątecznych w naszych domach rodzinnych i cieszyliśmy się wspólnie spędzonym czasem.
To był wspaniały dzień pełen pozytywnych emocji i radosnych uśmiechów.
W okresie przedświątecznym odbywało się wiele konkursów związanych z tematyką Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie licznie brali w nich udział i bardzo miło nam ogłosić, że odnieśli spore sukcesy.
W gminnym konkursie z języka niemieckiego na najpiękniejszą kartkę świąteczną "Die schönste Weihnachtskarte", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku, I miejsce zdobyła Lena Litwin z klasy 8.
W gminnym konkursie plastycznym "Choinka piękna jak las", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Chmielniku, II miejsce zajął Tymoteusz Koszela z klasy 2. Wyróżnieni zostali Adrian Jabłoński z klasy 1 oraz Bartosz Lekki z klasy 2.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom ich zaangażowania i świetnych wyników.
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Świąteczny klimat udzielił się już przedszkolakom, aromatyczny zapach pierniczków unosił się po całej naszej szkole.
Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy zaangażowali się w zbiórki na rzecz schroniska ,,Kundelek" oraz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Z pewnością Nasza pomoc umili dzieciom nadchodzące Święta, a zwierzakom zapewni pokarm.
Na lekcji historii uczniowie klasy 7 mieli okazje uczestniczyć w ciekawych zajęciach, zorganizowanych w ramach współpracy kampanii BohaterOn - włącz historię! z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, które wprowadziły uczniów w klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale także przybliżyły historię namiastki Świąt w obozie jenieckim – Stalag VII B Memmingen.
Po odtworzeniu słuchowiska uczniowie odpowiadali na pytania związane z tą historią, następnie każdy opowiadał swoimi słowami fragment historii usłyszanej w pierwszej i drugiej części słuchowiska.
Podsumowaniem zajęć było wykonanie kopii bombki z gotowego szablonu, którą zrobił nasz główny bohater Aureliusz Dembiński w obozie jenieckim w Memmingen w grudniu 1944 r. Uczniowie chętnie podjęli się tego zadania, a następnie zawiesili gotowe bombki na choince w swojej klasie. Tym sposobem kontynuują tradycję, którą rozpoczął Aureliusz Dembiński. Dzięki temu zachowana zostanie pamięć o jeszcze jednym polskim Bohaterze.
... bo kto powiedział, że na święta to tylko pierniczki?
18 grudnia br. uczniowie klasy 7 postanowili w tym roku spróbować czegoś nowego i upiekli gofry, które następnie pięknie udekorowali w świątecznym klimacie.
Jak można się domyślić, wszystkie przygotowane gofry nie przetrwały długo, jako że zostały niemal natychmiast skonsumowane. Było pysznie i radośnie, a uczniowie oprócz rozwijania umiejętności pracy zespołowej mogli się cieszyć smakiem własnoręcznie przygotowanych łakoci.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a więc najwyższy czas na pieczenie aromatycznych pierniczków. Tego zadania podjęli się nasi najmłodsi i najstarsi uczniowie w szkole.
Już od poniedziałku zapach przypraw korzennych wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie wałkowali ciasto i wykrawali różne kształty - aniołki, choinki, gwiazdki czy bałwanki. Następnie słodkie ciastka piekły się w szkolnej kuchni. Gdy były już gotowe wszyscy przystąpili do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Po dekorowaniu przyszedł czas na degustację.
Uczniowie klasy 7 w ramach lekcji języka polskiego wzięli udział w projekcie "Żywy obraz".
Ich zadaniem było wybranie jednego z dzieł malarskich i przedstawienie namalowanej sceny w postaci "żywego obrazu" czyli stop-klatki. Uczniowie zgromadzili potrzebne rekwizyty i stroje, ustawili zgromadzone przedmioty, zajęli odpowiednie miejsca i sfotografowali odtworzoną przez siebie scenę.
Wszystkie prace były bardzo kreatywne, o czym można się przekonać oglądając poniższą galerię.
1. Autoportret Vincent Van Gogh
2. Stary człowiek w smutku Vincent Van Gogh
3. Dziewczyna z perłą Jan Vermeer van Delft
4. Dziewczynka z książką Leopold Loeffler
5. Leniwy maluch Jean Baptiste Greuze
6. Kobieta z kotem Pierre Auguste Renoir
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Powered by aSc EduPage