• SZTANDAR

Na zielonym tle, w centrum, znajduje się krzyż w środku którego jest herb Lwowa otoczony pierścieniem z napisem Lwów i datami nawiązującymi do obrony Lwowa przed Ukraińcami. Na dolnym ramieniu krzyża, znajduje się miniatura Orderu Virtuti Militari, przyznanego miastu 11 listopada 1920 roku. Na poziomym ramieniu krzyża umieszczone są skrzyżowane miecze oplecione liśćmi laurowymi, symbolizującymi zwycięstwo orląt lwowskich walczących o wolność miasta. Nad krzyżem widnieje wyhaftowany złotymi nićmi napis w języku łacińskim: „Mortui sunt, ut liberi vivamus”- Polegli, abyśmy wolni żyli.

Na czerwonym tle, w centrum, widnieje dumnie wznoszący swą ukoronowana głowę biały orzeł, godło, symbol naszej polskości. Wokół godła umieszczono nazwę szkoły, wypisaną złotymi literami, która wybrała za patrona bohaterskie dzieci i młodzież – Orlęta lwowskie.